• Yönetim Kurulu

Vedat Tezman Komodor

Tezman Holding Yönetim Kurulu Yardımcısı Vedat Tezman, holding bünyesinde bulunan ve tekne distribütörlüğü alanında faaliyet gösteren Tezmarin Turizm ve Ticaret A.Ş.’nin CEO’sudur. 1955 yılı İstanbul doğumlu Vedat Tezman, 1974 yılından itibaren aktif olarak yelken yapmaktadır.

Ahmet Eker Viskomodor

Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmet Eker, 1988 yılında amatör olarak yelken sporuna başlamıştır. 2009 yılında yat yarışlarına katılmaya başlayan Ahmet Eker, İtalya’da düzenlenen Melges 32 sınıfı yarışlarında ise 2015 yılından bu yana TAYK adına yarışıyor.

Levent Karabeyoğlu Genel Sekreter

1953 doğumlu Levent Karabeyoğlu, 1968 senesinden bu yana yelken sporuyla uğraşmaktadır. Makine Mühendisi olan Karabeyoğlu, Dökeryat ve Doyle Yelken kurucu ortağıdır.

Tunç Erdal Muhasip Üye

1970 doğumlu olan Tunç Erdal, 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Finansbank Özel Bankacılık ve Varlık Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevlerinden sonra, halen Finans Portföy'de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. 2002 yılında denizciliğe gönül veren Tunç Erdal, 2012 yılından itibaren yelken yapmaktadır.

Serdar Aral Asıl Üye

10 yıl önce “Big Easy” isimli teknesiyle yat yarışlarına katılmaya başlayan Serdar Aral, Deniz Kuvvetleri Kupası ve BAYK gibi bir çok önemli yarışa katılmaktadır.

Mehmet Ali Karamehmet Asıl Üye

Çukurova Holding İcra Komitesi Üyesi Mehmet Ali Karamehmet, 1973 Mersin doğumludur. Uzun yıllardır amatör denizcilikle uğraşan M. Ali Karamehmet, 2007 yılından bu yana yat yarışlarına katılmaktadır.

Emre Derman Asıl Üye

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Harvard Law School'dan mezun olan Avukat Emre Derman, uzun yıllar danışmanlık ve yöneticilik yaptı. 2005'ten bu yana yat yarışlarına katılıyor.

Oruç Isıgöllü Yedek Üye

Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık hizmetleri veren kuruluşunda Yönetim Kurulu Başkanı olan Oruç Isıgöllü, yelken sporu ve amatör denizciliğe yedi yaşında başladı. 2002 yılından itibaren yat yarışlarına TAYK lisansıyla devam ediyor.

Emir İçgören Yedek Üye

1996 yılından bu yana yat yarışçısı olan Emir İçgören, 2008 yılında Match Race ve One Design yarışlarına katılmaya başlamıştır. Kasım 2016 da TAYK adına katıldığı J 70 sınıfı Monaco Kış yarışlarında 3. olmuştur.

Selim Yazıcı Yedek Üye

Üçüncü jenerasyon yelkenci, 1972 yılından beri denizlerde, 30 yılı aşkın yelken yarışı tecrübesi.
Türkiye, İngiltere ve Amerika’da sayısız açık deniz yarış tecrübesine sahip olan Selim Yazıcı; Moda Deniz Kulübü, Royal Yachting Association (İngiltere) ve Narrow Seas Club (Ingiltere) üyesidir. 16 kez Round the Island yarışılarında, 25 kez ise Güney Yarışlarında mücadele etmiştir. Sayısız kez Manş Denizi geçişi, Biscay Körfezi geçişi, “Nazenin III” ile 7000 deniz milli Michigan Gölü (A.B.D.) - İstanbul seyiri gerçekleştirmiştir.

Melih Yavaş Yedek Üye

2000 yılında alındığı bir eğitim programında yelken sporuyla tanışan Melih Yavaş, İnşaat Yüksek Mühendisidir. İlk olarak 2001 yılında bir gezi sınıfı teknesi ile Göcek Regatta’ya katıldı. 2006 yılında “Team Spirit” teknesi ile, daha sonraki yıllarda ise Farr 30 ile yarışan Melih Yavaş halen yat yarışçılığına devam etmektedir.

Başa Dön